Yükleniyor...
Tanıtımı Geç

Türkiye’nin Gücü Ödülleri Ödül Kazananlar

TÜRKİYE’NİN GÜCÜ ÖDÜLÜ
CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN

 

Akademinin Gücü – Prof. Dr. Aykut Özdarendeli

Aykut Özdarendeli akademinin gücünü göstererek bizleri gururlandırdığı, başarılarıyla öncü bir konumda yer aldığı için Akademinin Gücü Ödülü’nü kazanmaya layık görülmüştür.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aykut Özdarendeli TURKOVAC aşısının geliştirilmesinde yer almıştır. 2015 yılında Dünya’da hücre kültür temelli KKKA aşısının patentini alarak ön plana çıkmıştır.

Basının Gücü–Dünya Gazetesi

41 yılın vermiş olduğu bilgi ve birikim doğrultusunda tarafsız, gerçekçi ve doğru haberciliği okuyucularıyla buluşturan, ulusal ve uluslararası ekonominin nabzını tutarak doğru haberciliği kitlelere ulaştıran Dünya Gazetesi; göstermiş olduğu gayret ve azimle bizleri gururlandırarak Basının Gücü Ödülü’nü kazanmaya layık görülmüştür.

Dönüşümün Gücü– Altınay Robot Teknolojileri

Hem ülkemiz için büyük başarılara imza atan hem de uluslararası arenada dikkat çeken Altınay Robot Teknolojileri; hayata geçirdiği projeler ve gerçekleştirdiği başarılarla bizleri gururlandırmış, Dönüşümün Gücü Ödülü’nü kazanmaya layık görülmüştür.

Türkiye’nin ilk robot kolunu üreterek önemli bir başarıya imza atan Altınay Robot Teknolojileri, 2012 yılında KOSGEB tarafından verilen “KOBİ Büyük Ödülü” ile birlikte birçok ödül kazanmış ve başarılarını ulusal ve uluslararası alanda tescillendirmiştir.

 

Girişimin Gücü –Getir

Getir; hem ülke içinde hem ülke dışında elde ettiği başarılarla bizleri gururlandırmış, ülkemizin gücüne güç kattığı için Girişimin Gücü Ödülü’ne layık görülmüştür.

 

İklimin Gücü –Altaca Çevre Teknolojileri ve Enerji Üretim A.Ş.

Doğaya olan saygısı ve hayata geçirdiği başarılı projeleri ile bizleri gururlandırarak ülkemizin gelecek hedeflerine katkı sağladığı için İklimin Gücü Ödülü’nü kazanmaya layık görülmüştür.

Sentetik petrol alanında Türkiye’nin ilk üretimlerini gerçekleştiren Altaca, yerli biyogaz teknolojisinin geliştirilmesi ve uygulaması, katalitik sıvılaştırma yöntemi ile sentetik petrol, üretim teknolojisinin geliştirilmesi ve uygulaması, organik katı ve sıvı gübre teknolojisi uygulamaları, hümik asit, gübre üretim teknolojisi geliştirilmesi ve uygulaması alanlarında faaliyet göstermektedir.


 

Kadının Gücü – Zeynep Bodur Okyay

Aktif olduğu her alanda sayısız başarıya ve öncü olacak projelere imza atan Okyay, başarıları ile hepimizi gururlandırmış, Kadının Gücü Ödülünü kazanmaya layık görülmüştür.

Kurucuları arasında yer aldığı Harvard Mezunları Derneği’ndeki çalışmalarıyla Harvard Üniversitesi’nde Türk Kürsü ’sünün kurulmasında öncü olmuştur.

2006 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından ülkesine ulusal ve uluslararası düzeyde üstün hizmetlerde bulunanlara, Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlayanlara, halkın refahı, eğitimi, mutluluğu ve sosyal gelişimi için yararlı hizmetlerde bulunanlara verilen Üstün Hizmet Madalyası’na layık görülmüştür.

Markanın Gücü –LC Waikiki

Türkiye’nin en seçkin ve en yaygın bayi ağına sahip olan LC Waikiki, birçok alanda sektör lideri olmaya devam etmektedir. Türkiye’nin ticaret hacmine ciddi katkılar sağlayan, ülkemizin adını tüm Dünya’ya duyurarak bizi gururlandıran LC Waikiki, Markanın Gücü Ödülü’ne layık görülmüştür.

 

Sosyal Sorumluluğun Gücü – Hatice Dilruba

Sinpaş GYO’nın sonsuz desteği ile büyük bir gayret ve azimle ihtiyacı olan herkesin yardımına koşan, muhtaç olan kişilere kapılarını açan ve en önemlisi hiçbir maddi beklentisi olmadan binlerce kişiye umut olan Hatice Dilruba, hayata geçirdiği projelerle bizleri gururlandırmış, ülkemiz için göstermiş olduğu çaba neticesinde Sosyal Sorumluluğun Gücü Ödülü’ne layık görülmüştür.

Üretimin Gücü –Tosyalı Holding

Tosyalı Holding 70 yıldır aynı vizyon ve inançla üretimlerine devam ettiği, Türkiye’nin gelecek hedefleri doğrultusunda elini taşın altına sokarak bizleri gururlandırdığı için Üretimin Gücü Ödülü’nü kazanmaya layık görülmüştür.

Global rekorlara imza atarak Dünya’nın 3 kıtasında 100’den fazla ülkede ihracat yaparak, 15 bin kişiye istihdam sağladı ve 9 milyon m2’lik üretim alanıyla sürdürülebilir yarınları hedef aldı.